dasd
Hoş Geldiniz...
ÜÇEL LTD.ŞTİ
Tel: 0(216) 419 9712
Ürün Arama
MARKALAR
1P ORİJİNAL
4U
ABA
ACDELCO
AKG
ALFA SPJ
AMC
AML
ART
ASAHI
ASPART
ASTRON
ATE
AUTOLUX
AVA
AYD
BARCHA
BEGEL
BEHR
BEHR TOMSON
BERU
BİRCAN
BMW
BMW HELLA
BMW KOLBENSCHMT
BMW TONGYANG
BOGE
BOOSTOIL
BORGWARNER
BORSEHUNG
BOSCH
BREMİ
BRUCK
BSG
CARFULL
CHANGZHOU
CHN
CHUNG FU CHING
CİFAM
CİTROEN TONGYANG
CLEVER
CONTITECH
CORTEGO
DACİA AYFAR
DACİA KMP
DACİA TONGYANG
DAYCO
DELPHİ
DENSO
DEPO
DGCG
DIAMOND
DİĞER
DJAUTO
DOBLO
DPA
ELRİNG
EUROLİTES
EUROSTAMP
EZİK
FAE
FAG
FEBİ
FEDERAL POWER
FER
FERODO
FIAAM
FIAMM
FİAT SPJ
FİAT TONGYANG
FLAME
FORD OPTİMAL
FORD SPJ
FORD TYG
FORMPART
FTE
FUHWA
GARETTE
GATE
GATES
GAZPROM
GEBA
GEMO
GEMSAFT
GK
GKN
GLASER
GOETZE
GOMET
GP
GRAF
GÜMÜŞKALE
GÜNEŞ
GVA
HAGUS
HELLA
HENGST
HEPU
HERT BUSS
HS
HUCO
IAB
IMP
INA
INTERVALF
IPD
ISAM
İTALYAN
İTSA
İWİS
JESSELAİ
JOPEX
JURİD
KALE
KAPİMSAN
KİNG
KOLBENSCHMIDT
KONEKS
KRACKER
KRAFTVOLL
LASO
LECOY
LEMFÖRDER
LESJOFÖRS
LKS
LUCAS
LUK
LUKA
MAG
MAGNETI MARELLI
MAHLE
MAN
MARS
MAYSAN
MEKRA
MERCEDES
MERCEDES 4U
MERCEDES ASPART
MERCEDES AYD
MERCEDES BEHR
MERCEDES BORSEHUNG
MERCEDES BOSCH
MERCEDES DELPHİ
MERCEDES DEPO
MERCEDES FAG
MERCEDES FEBİ
MERCEDES HELLA
MERCEDES KOLBEN
MERCEDES LEMFÖRDER
MERCEDES LESJÖFORS
MERCEDES MAGNETTİ MARELLİ
MERCEDES MEYLE
MERCEDES NİSSENS
MERCEDES SACHS
MERCEDES TONGYANG
MERCEDES TRUCKTEC
MERCEDES TYC
MERCEDES ULO
MERCEDES VALEO
MERCEDES VDO
METELLİ
MEYDAN
MEYHLE
MEYLE
MİNTEX
MONARCA
MONREO
MOPİSAN
MOTOCAR
MOTOR OEM
MUHASEBE
MUHTELİF
NISSENS
NİSSAN
NOVA
NUROL
OEM
OLYMPIC
OPEL
OPEL BEHR
OPEL BOGE
OPEL BOSCH
OPEL BREMİ
OPEL CHEVROLET
OPEL CONTITECH
OPEL DEPO
OPEL DLP
OPEL DODUCO
OPEL ELRİNG
OPEL FEBI
OPEL FEBİ
OPEL FTE
OPEL GATES
OPEL GEMO
OPEL GENEL ÇEŞİT
OPEL GK
OPEL GKN
OPEL HELLA
OPEL HENGST
OPEL INA
OPEL IPD
OPEL İSAM
OPEL İTALYAN
OPEL KOLBENSCHMIDT
OPEL KS
OPEL LÖBRO
OPEL LUCAS
OPEL LUK
OPEL MAGNETI MARELLI
OPEL MEYLE
OPEL MİNTEX
OPEL MOTOCAR
OPEL ORJİNAL
OPEL PAGID
OPEL PIERBURG
OPEL PİERBURG
OPEL REINZ
OPEL SACHS
OPEL SARDES
OPEL SUPSAN
OPEL TEXTAR
OPEL THERMAX
OPEL TONGYANG
OPEL TROW
OPEL USP
OPEL USP PRODUCTS
OPEL VALEO
OPEL VIEWMAX
OPTİMAL
ORAN
ORİJİNAL
ORİS
OSRAM
PAGID
PAGİD
PALİO
PEJO TONGYANG
PHİRA
PIERBURG
PM
POLYWAY
PRASCO
PRO
REINZ
RENAULT AFT
RENAULT AYFAR
RENAULT FLUENCE
RENAULT HELLA
RENAULT MARELLİ
RENAULT SPJ
RENAULT TYC
RENAULT TYG
RENAULT VALEO
RENO
RUVILLE
SACHS
SARDES
SEGER
SİMYİ
SK
SKF
SNR
SPJ
SPMP
STECH
SUPSAN
SWAG
SWB
SWF
TAYVAN
TEKLAS
TEKNOROT
TEXTAR
THERMAX
TOMCO
TONGYANG
TOPRAN
TROW
TRW
TÜRK MALI
TWP
TYC
UFI
ULO
UNİCCSE
USP PLUS
USP PRODUCTS
VALEO
VDO
VEKA
VEKAN
VIEWMAX
VIKA
VİCTOR REİNZ
VİSTEON
VOLVO
VOLVO MOTOCAR
WAHLER
WINPOWER
WİSCO
WÜRTH
YIH SHENG
YILPAR

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İş bu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

 

MADDE 1 - KONU

 

İş bu sözleşmenin konusu, SATICI' nın, ALICI' ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 

 

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

 

Ünvan :  Üçel Yedek Parça İth Ve Toptan Paz Tic LTD.ŞTİ Ç

Adres : 

Atatürk Oto Sanayi St. 1. Kısım No: 24-25-27
Maslak /İstanbul

E-MAIL: info@ucelas.com
TEL: +90 212 346 17 17
FAX: +90 212 346 17 17

 

 

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

 

Müşteri olarak www.ucelbayi.com alışveriş sitesine üye olan kişi. 

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

 

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

 

Malın/ Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

 

 

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

 

4.1- ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

 

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

 

4.4 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

4.6-Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

 

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 15 iş günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

 

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

 

4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI’ya faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

 

 

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 

ALICI tarafından satın alınan ürünlerin; üründeki bir hata nedeni ile ve/veya yanlış ürün(istenilenden farklı ürün) gönderilmesi nedeni ile iade edilmesi durumunda ise iade masrafları SATICI'ya ait olacak olup; bunun dışındaki nedenlerle ve/veya ürünün herhangi bir sebep göstermeksizin iadesi durumunda iade masrafları ALICI'ya aittir. ALICI bunu peşinen kabul beyan ve taahhüt eder.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri(toner, kartuş, şerit v.b) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 15 iş günü içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

 

Haberler
Haber...
Hakkımızda İletişim Mesafeli Satış Sözleşmesi Ödeme ve Teslimat İade Şartları Gizlilik ve Güvenlik Garanti Şartları